Lama Ole Nydahl – Official Website

List XVI GJALŁA KARMAPY RANDZINUG RIGPE DORDŻE do duńskiej Królowej Małgorzaty polecający Lamę Ole i Hannah

Published December 25, 2010

Klasztor Rumtek, Gangtok, Sikkim, via Indie, 1972 rok

Wasza Wysokość Królowo Danii Małgorzato,
Oby błogosławieństwo Najwyższego zapewniło zdrowie i szczęście Tobie i Twoim najbliższym.
Piszę ten list z okazji powrotu do Danii moich zaufanych uczniów, Olego i Hannah Nydahl z Danii.
Jako zwolennik Buddy i zwierzchnik jednej z czterech wielkich szkół buddyzmu Mahajany w starym Tybecie, obecnie na uchodźstwie w Indiach, zajmuję się przede wszystkim Dharmą i tym, co można by nazwać życiem religijnym. Nasza szkoła nazywana jest tradycją Kagyu – należało do niej wielu wielkich historycznych joginów i świętych.
Nowoczesny świat rozbudził w młodzieży zainteresowanie Wschodem, i moimi uczniami zostają ludzie pochodzący z wielu krajów, szczerze i głęboko zainteresowani poszukiwaniem prawdy. Ole i Hannah zaliczają się do nich. Dlatego też powierzyłem im zadanie założenia ośrodka medytacyjnego w Danii, gdzie wielu poważnych poszukujących – młodych i starszych – będzie mogło nauczyć się medytacji i „wejrzeć w siebie” zgodnie z naszymi starymi, wypróbowanymi tradycjami.
Pochodząc z kraju, w którym zawsze szanuje się „władcę Dharmy”, jak nazywamy króla lub królową, chciałem napisać ten list, który przekazuję za ich pośrednictwem, żeby przedstawić ich Tobie i pozyskać dla nich Twoje moralne wsparcie i ochronę w pracy, którą właśnie rozpoczynają. W swej naturze wszystkie religie są tym samym, wszystkie poszukują „dobrego życia”, nie tylko dla ministrów i osób duchownych, lecz dla wszystkich żyjących istot, wszystkich kobiet i mężczyzn, kimkolwiek by nie byli.
Nauczając młodych ludzi z pokolenia rozdartego wojną i zwiedzionego narkotykami, uzyskaliśmy bardzo znaczące rezultaty. Mamy własne sposoby ukazywania drogi do pokoju i naturalnego, zdrowego życia.
Modlę się, byś ułatwiła tym młodym ludziom ich drogę.
Z błogosławieństwem
Karmapa